Daha iyi bir deneyim için lütfen internet tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer olarak değiştirin.

İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları

Üye, Web Sitesinde ilan vererek işbu İlan Verme Kurallarına ve Üyelik Sözleşmesinde belirtilen kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Baytekin İlan Verme Kurallarında dilediği zaman değişiklik yapabilir. Güncellenmiş İlan Verme Kuralları Web Sitesinde yayınlandığı anda yürürlüğe girer.

Üye, Web Sitesi’nde yalnızca Ürünlerin ilanını verebilir. Bunun dışında herhangi bir ürünün ilanının verilmesi yasaktır.

Üye, Baytekin’in dilerse ilgili ilanı kendisine ait sosyal medya hesaplarında ve sair mecralarda yayınlayabileceğini kabul etmektedir.

İlan Verme Kuralları:

 1. İlan başlığında ve açıklama bölümünde sadece Ürün hakkında bilgiler yer almalıdır. Bu bölümlerde web sayfası, e-posta adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece Kullanıcı bilgileri bölümünde yayınlanmalıdır.

 2. İlan başlığında ve açıklama bölümünde reklam içerikli yazılar yazılmamalı, farklı e-ticaret sitelerine link verilmemelidir.

 3. İlanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan/takas edilen Ürüne ait olmalı, gerçek kişilerin fotoğrafları kullanılmamalıdır.

 4. İlanda verilerin bilgiler gerçek, doğru ve hukuka uygun olmalıdır. Üyenin üzerinde hukuken tasarruf yetkisi olmayan ürünlere ilişkin ilan vermesi yasaktır. Aksi taktirde Baytekin Üyeye herhangi bir bildirimde bulunmadan, bu ilanı silebilir, Üyeliği askıya alabilir veya iptal edilebilir.

 5. Web Sitesinde bisiklete ait sadece bir ilan verilebilir.

 6. İlk girilen ilan silinerek daha önce girilen ilanın aynısı yeniden girilemez. Baytekin böyle bir durumda bu ilanı silebilir, Üyeliği askıya alabilir veya iptal edilebilir.

 7. Aynı marka ve modele ait farklı bisikletler için ayrı ayrı ilan verilmesi gerekir.

 8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

 9. Satılan Ürünler için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

 10. Enerji içecekleri, gıda takviyesi ve sporcu takviye besinlerinin satışı yasaktır.

 11. 13 Eylül 2018 tarihli Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’da, 6 Ekim 2018 tarihli Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de ve 16 Kasım 2018 tarihli ve 30597 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’de belirtilen sözleşme tiplerine dair kategorilerdeki ilanların fiyat bilgilerinin Türk Lirası olarak girilmesi gerekmektedir.

Top